Колькасць гледачоў:
1000

"Славія": Гаеў, Шчагрыковіч, Слесарчук, Абд Аль-Маджыд, Харытончык, Раеўскі (Канапацкі, 75), Кобец, Страхановіч, Герман (Шыкаўка, 71), Катляроў (Яркоў, 54), Лапцеў (Хаміцэвіч, 88).

"Бяроза-2010": Парэчын, Луцэвіч (Гудзель, 67), Шасцілоўскі, Крук (Бандарэнка, 79), Зыль, Залескі, Назаранка, Валовік, Краўчук, Горнак, Камароў (Літвінюк, 90).

Галы: 0:1 - Краўчук,  29; 1:1 - Катляроў, 32 ; 2:1 - Лапцеў,  66; 2:2 - Зыль, 81.

Што трэба ведаць пра матч «Славія» - «Бяроза-2010»

Мазырчукі аформілі другую хатнюю нічыю ў сезоне

Бяспройгрышная хатняя статыстыка падначаленых Юрыя Пунтуса не можа не радаваць. Хоць, па шчырасці, ад сустрэчы з «Бярозай-2010» мазырскія аматары футбола (ды і самі прафесіяналы) чакалі відавочна не нічыёй. Атрымаўшы пасля доўгага перапынку выязную вікторыю і падзяліўшы першае месца са светлагорскім «Хімікам», «Славія» прагнула замацаваць свае пазіцыі. І сітуацыя, быццам бы, спрыяла - хатняя сустрэча, супернік з ніжняй паловы табліцы. Але ўсё аказалася не так і проста.

«Бяроза» выдала шыкоўны першы тайм

У першай палове сустрэчы госці пераўзышлі і «Славію», і сябе, і чаканні заўзятараў. А ў пачатковы пятнаццаціхвілінны адрэзак гульні госці проста прыбілі мазырчукоў да іх штрафной. Было прыкметна, што гаспадары відавочна не чакалі такога хуткага старту ў выкананні падначаленых Валерыя Міхеева. Асабліва актыўнічаў экзатычны беларус Цярэнцій Луцэвіч - толькі ў першым тайме ён тройчы вывальваўся адзін на адзін з Гаевым, але толькі аднойчы такі момант увянчаўся поспехам - на трыццатай хвіліне сустрэчы пасля ўдару бярозаўскай «дзявяткі» галкіпер гаспадароў парыраваў мяч, але на дабіванні дакладным апынуўся Краўчук.

Мабільная атакуючая пара Луцэвіч - Камароў раздзірала абарону «Славіі», як згаладнелы салдат банку тушонкі. Хуткасцям, на якіх дзейнічалі госці, супернік мала чаго мог супрацьпаставіць, таму раз за разам ўзнікалі небяспечныя моманты ў гаспадарскай штрафной. У другім тайме «Бяроза-2010», вядома, прытамілася, і ў мазырчукоў атрымалася больш-менш наладзіць кантроль над тым, што адбываецца на полі. Аднак для перамогі гэтага не хапіла.

«Славія» паказала слабую гульню на флангах

Катляроў, хоць і адзначыўся забітым голам, правёў даволі бляклы матч, а да сярэдзіны другога тайма прыкметна стаміўся. Харытончык і Шчагрыковіч былі прыкметныя не горш, чым свабодныя зоны, якія з'яўляліся на тэрыторыі іх адказнасці. Герман раз за разам упіраўся ў абарончыя пабудовы гасцей. Яркоў выдахся за 15 хвілін гульні, а Шыкаўка не змог прыўнесці крэатыву у дзеянні каманды і, тым больш, дадушыць стомленага апанента. Карацей кажучы, гульня на краі рашуча не атрымлівалася. Шчыра кажучы, мне здавалася, што флангі будуць галоўным рухавіком нашай гульні ў гэтым сезоне. Увогуле, калі ў нашых крайкоў не ідзе гульня, вынік атрымліваецца не самы лепшы. Хлопцы, трэба сабрацца.

Нічыя імя Гаева

Гэтай сустрэчы можна смела даваць такую ​​назву, бо калі б не геройства мазырскага вартаўніка варот, лік на табло мог бы стаць непрыстойным яшчэ ў першым тайме. Некалькі разоў (быццам бы пяць) Гаеў выходзіў пераможцам з двубояў з атакуючымі гульцамі гасцей. Таксама эфектыўна устараняў пажары ў штрафной, якія ўзнікалі па прычыне нізкай мабільнасці гаспадарскай абароны. І, вядома ж, нельга не згадаць галявую перадачу ў выкананні брамніка «Славіі», бо менавіта ён прыцэльна выбіў мяч проста на Катлярова, які не без дапамогі абаронцы «Бярозы-2010» выйшаў на рандэву з галкіперам і аднавіў статус-кво праз дзве хвіліны пасля таго, як госці адкрылі лік.

Палешукоў працягваюць пераследваць траўмы

Калі намінальны нападаючы Ігар Слесарчук з трэцяга тура выходзіць у аснове гуляць цэнтральнага абаронцу, то справы з кадрамі відавочна ідуць не самым лепшым чынам. Толькі-толькі аднавіўся Арам, як адразу ж выбылі Хадаркевіч і Грачышка. Да таго ж траўміраваўся Паўлавец. Такім чынам, мінус мабільнасць у цэнтры абароны і свежы крэатыў на палове поля суперніка. Увогуле, ужо гаварылася пра ўзмацненне, і гэты матч яшчэ раз пацвердзіў дадзены тэзіс.